یونان

 

Ελλάδα, اِلادا) با نام رسمی جمهوری یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکاناست. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه شمالی و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای مدیترانهاحاطه شده و از غرب به دریای یونان نزدیک است. «یونان» نام فارسی این کشور است و این نام از ایونیا منطقه یونانی‌نشین آسیای صغیر گرفته شده‌است.[۲]

یونان در محل پیوند سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده‌است و میراث‌دار یونان باستان،امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار سده سلطهٔ ترکان عثمانی است.

 

مروز یونان کشوری توسعه‌یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا (از ۱۹۸۱ میلادی)، عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا (از ۲۰۰۱ میلادی)، ناتو (از ۱۹۵۱ میلادی)، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی یا OECD (از ۱۹۶۰ میلادی)، آژانس فضایی اروپا یا ESA (از ۲۰۰۱ میلادی) است.

مناطق دیدنی یونان 

جزیره گیاروس

پارک ملی المپوس

ساحل الفونیسی

آسیاب بادی فلات لاسیتی

صومعه متورا یونان

آکروپولیس آتن

معبد زئوس آتن

ساحل میکونوس

 

ساحل میکونوس

 جزیره‌ای زیبا و رویایی در یونان است که میزبان هر قشری از مردم است. این جزیره  که یکی از معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین جزایر یونان است با داشتن جاذبه‌های تاریخی در کنار آب و هوا و طبیعت فوق‌العاده‌اش گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند.معماری زیبای خانه‌ها در کنار امکانات فوق‌العاده‌ای که برای مسافرین در نظر گرفته شده است و داشتن رستوران‌ها و کافه‌های متعدد برای چشیدن طعم لذیذ غذاهای یونانی، این شهر را تبدیل به مقصدی فوق‌العاده برای تعطیلات کرده است. میکونوس مکانی خاص و محسور کننده است که مطمئنا همیشه در خاطر شما خواهد ماند.

 

آدرس اینترنتی :https://fa.wikipedia.org/